אודותינו

מאחורי הסירים

ברוכים הבאים למשפחת לואיזה!

כבר 18 שנה, אנחנו בצוות לואיזה (השפים נדב מלין, עמית כהן וענת לב ארי) יוצרים קולינריה ישראלית ייחודית במטבח הממוקם באיזור הכפרי של הרי יהודה, בינות עצי זית עתיקים וגן ירק שופע עשבי תיבול וצמחייה מקומית.
אהבת האדם, התשוקה לקולינריה, וההנאה שבאירוח מכתיבים את הערכים מהם אנחנו פועלים, לצד תפיסת הslow food, הדוגלת ביצירה מקומית, שמירה על איכות הסביבה, צרכנות מוסרית ושימוש בחומרי גלם אורגניים, טריים ומקומיים.
אנו דבקים בחדשנות גסטרונומית ויצירתיות, לצד שימוש בטכניקות בישול מסורתיות ושמירה על טעמי המטבח הישראלי המוכרים והאהובים.
אנו מתמחים במתן פתרונות קולינריים בלתי שגרתיים, ובניית אירועים המשלבים תוכן, חוויה, אווירה, עיצוב ושירות המותאמים למקום וללקוח. בנוסף, אנו יוצרים שווקי אוכל, ארוחות שף, תפריטי טעימות ותפריטי קונספט ייחודיים ומותאמים אישית.

ללואיזה מטבח חלבי ובשרי כשר
בהשגחת רבנות מטה יהודה.

fav

נדב מלין

את המטבח היום מנהל השף נדב מלין

נדב החל את דרכו הקולינרית כבר בגיל 11 עם המון סקרנות למטבח. התשוקה למקצוע הובילה אותו להתמקצע בתחום, והוא השלים את לימודי התואר הראשון באוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה של תנועת slow food בחבל פיימונטה באיטליה, שם למד את המשמעות של מסורות קולינריות והחשיבות בבחירת חומרי גלם טריים ואיכותיים. המטבח של שף מלין עובד על פי העיקרון שמנחה אותו לאורך השנים והוא בישול מודע – בישול והרכבת טעמים דרך היכרות מעמיקה עם חומרי הגלם, ועבודה עם חומרי גלם טריים ומקומיים.

אחרי לימודיו באיטליה המשיך נדב ללימודי תואר שני במרכז הקולינרי הבאסקי בסאן סבסטיאן, ספרד, שם למד את הטרנדים האחרונים של המטבח המודרני. במשך הלימודים עבד והשתלם במסעדות מהמובילות בעולם, ביניהן מסעדת "מוגאריץ" (Mugaritz – מסעדה בעלת 2 כוכבי מישלן, מדורגת במקום ה9 בעולם), במסעדת מיראדור דה אוליה (Mirador de ulia), מסעדה בעלת כוכב מישלן, במסעדת zeniya ביפן, ובמסעדת מלון Poseidon בפוזיטאנו שבאיטליה. כשחזר ארצה בשנת 2012, הקים נדב מחדש את הסניף של תנועת slow food בירושלים. במטבחו נדב מגשים את האידאולוגיה שעל ברכיה חונך לאוכל טעים, נקי ואיכותי הכולל חומרי הגלם הנרכשים ישירות מהמגדלים והיצרנים, ועיבוד עצמי של המרכיבים הבסיסיים הדרושים ליצירת המנות. באירועים מיוחדים נדב מגשים בארוחות יוצאות דופן את האהבה שלו לאוכל מעניין ובעל ערך מוסף עם מנות המאתגרות את המוכר והקיים.

fav

ענת לב ארי

הקימה את קייטרינג לואיזה בשנת 2000  ומחוברת אל הלקוחות.

ענת הגיעה אל עולם האוכל לאחר שנפרדה מקריירה ארוכה בעולם הבנקאות. בשילוב עם לימודים בבית הספר "שנקר" לעיצוב אופנה, פתחה עסק ביתי קטן והחלה לייצר עוגות, קינוחים מאפים ועוד.

לאט לאט העסק התרחב, ובשנת 2000 ענת הקימה את קייטרינג "לואיזה" – מטבח ישראלי עכשיוי.

הקייטרינג התפרסם בישראל בזכות סגנון האוכל הייחודי המתבסס על חומרי גלם אשר נבחרים בקפידה מיצרנים מקומיים: גבנים, דייגים, מגדלים ויצרנים קטנים, יקבי בוטיק ובתי בד משפחתיים היוצרים באהבה ובמיומנות מנות מודרניות, מדויקות ועזות טעם. האהבה הגדולה של ענת היא יצירת מנות חדשות ,חיפוש אחרי חומרי גלם חדשים, ומחקרים קולינריים ליצירת תפריטי קונספט. לפי התפיסה הקולינרית של ענת, ישראל היא ארץ מהגרים, ובה רב תרבותיות קולינרית המשרתת את השפים ולקוחות הקייטרינג. מכל עדה ניתן ללמוד שיטות בישול מסורתיות ולאמץ מנות מעניינות עם "טוויסט" מודרני. בנוסף לקייטרינג, ענת חברה בעמותת "שפים למען שלום" מאז שנת 2001. העמותה הדוגלת בקירוב דרך האוכל ומדגימה איך במטבח הדעות הקדומות נעלמות וניתן ליצור יחסי שיתוף ואחווה וליצור יחדיו ארוחות תוך כדי עבודה משותפת. במסגרת העמותה ענת נשלחה למספר מאורעות קולינריים חשובים בעולם, כולל בישול ארוחה בפסטיבל "טרה מדרה" באיטליה בשנת 2010. ענת מספרת: "החלום שלנו להקים בי"ס קולינרי מהטובים בישראל הפתוח לכל דת גזע ומין, ויוצר שיח ושיתוף פעולה דרך הבישול."

fav

עמית כהן

מומחה בניהול מטבחי שטח

עמית הצטרף לקייטרינג לואיזה בשנת 2003, ונכנס לנהל את המטבח. הידע הרב והניסיון המקצועי שרכש תרמו רבות ביצירת ובעיצוב אופי המטבח של הקייטרינג. עמית מומחה בניהול מטבחי שטח, הקמות ולוגיסטיקה, ואחראי כיום על הצד התפעולי באירועי הקייטרינג. הוא.זה שפותר את כל הבעיות, מקשיב ומכיל את כולם.

עמית גדל במושב באזור שפלת יהודה והחל את דרכו בתחום הבישול בגיל 13 במסעדה המשפחתית הכפרית ששכנה במצפה משואה. איזור זה ידוע כ"דרך היין" מימי התנ"ך ועד היום. את לימודיו בתחום רכש מילדות בניסוי ותהיה במקום בו משתלבים מטבחים אותנטיים שונים, מהם ספג ידע רב ומגוון. בהמשך נכנס לתפקיד של שף המסעדה, והתמחה באוכל כפרי אזורי: בשרים מעושנים בעזרת עצים האופיינים לאזור, קדירות בבישול איטי, מיני מרקחות וליקרים וכיאה לכל מסעדה כפרית מבודדת – לחם טרי בתוצרת ביתית.

fav